Матеріали шахти для кальяну1619178399

З яких матеріалів бувають сучасні кальяни

Те, з якого матеріалу буде кальян, вплине на його термін служби, та й на саму якість курильного процесу. Тому ця стаття присвячується саме матеріалам, що використовуються для виробництва кальяну.

Отже, для виробництва шахти використовують такі метали: анодований алюміній, нержавіючу сталь, авіаційний алюміній, сплав алюміній з магнієм, мідь.

Більш докладно про кожен метал для шахти

  1. Анодований алюміній - це той же алюміній, тільки із захисною плівкою. Відрізняється своєю доступною ціною, трохи відповідає тим же характеристикам що і нержавіюча сталь. Але все ж його зносостійкість поступається.
  2. Нержавіюча сталь - дуже міцний і зносостійкий метал, який не боїться контактувати з вологою і водою. Сталь не проявляє корозії і окислення, її можна мити і чистити. Також цей метал не вбирає запахів. У зв'язку з чим, купити сталеву шахту - це зробити вірний вибір.
  3. Авіаційний алюміній - це не просто алюміній, а його поєднання з міддю, магнієм, марганцем. Свою назву він отримав через часте застосування металу в авіаційній і космічній промисловості. Відповідно кальян буде відрізнятися підвищеною міцністю, а також стійкістю до негативного впливу навколишнього середовища.
  4. Магналій (АМг6) - досить дорогий метал-сплав, який відрізняється стійкістю до дії вологи і міцністю. Його ціна відповідно висока, що позначається на ціні кальяну. Тому з такого сплаву роблять лише основу шахти.
  5. Силумін - алюмінієвий сплав, до якого доданий кремній. Як результат, він міцніше чистого алюмінію, але слабкіше сталі.
  6. Мідь - неймовірно міцний метал, який має досить високу ціну. Але і він має свій мінус - окислення.

Сама ж нержавіюча сталь, яку використовують для виробництва кальянів, найчастіше від усіх металів має різновиди. І це:

  • AISI 304 - так звана харчова сталь, яка добре зарекомендувала себе по відношенню до протистояння і негативному впливу вологи;
  • AISI 316 - ще більш міцний вид стали, який також може бути використаним для виробництва прикрас, включаючи пірсинг;
  • AISI 321 - метал, який хоч і найдорожчий, але все-таки не дуже стійкий до прояву корозії.

Якому ж металу при виборі шахти віддати перевагу?

Якщо розглядати кожен метал окремо, то кожен матиме свій плюс і свій мінус. Але якщо все ж говорити про кальяни, то краще коли їх шахта буде або зі сталі, або зі сплаву алюмінію з магнієм. У таких випадках Ваш прилад прослужить максимально довго, якісно виконуючи своє призначення.